با ما در تماس باشید

جرثقیل نیمه دروازه ای دو پل

جرثقیل نیمه دروازه ای دوپل یا جفت پل

جرثقیل نیمه دروازه ای دو پل با سازه جفت پل در صنایع سنگین از ظرفیت ۵ تن تا ظرفیت ۱۰۰ تن و دهانه ۳۵ متر با کنسول یک طرفه، سیم بکسل برقی، بالابرهای زنجیری و بالابرهای هوایی جهت نصب در داخل و خارج به موازات خط طولی سوله طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد. یک ریل طولی این بالابر روی یک تیر نقاله متصل به محور سوله و ریل دیگر در کف فونداسیون قرار می گیرد.
همچنین در سالن های جادار که نیاز به جابجایی بارها در محدوده مشخصی است، از این نوع جرثقیل ها در زیر جرثقیل سقفی استفاده می شود.


جرثقیل نیمه دروازه ای دو پل یا جفت پل از قسمتهای زیر تشکیل شده است
1- بالابر برقی زنجیری یا بکسلی جهت بلند کردن بار
2- ترولی جهت حرکت چپ و راست بالابر در عرض
3- پلهای جرثقیل نیم دروازه ای
4- دو پایه
5- خطوط برق رسان و تابلوهای برق و المانهای مربوطه
6-چرخ ها و راهبر ها به انضمام موتور و گیربکس حرکت طولی جرثقیل.

مزایای جرثقيل نيمه دروازه‌ای دو پل

از جرثقیل نیمه دروازه ای دو پل برای بلند کردن و جابجایی بارهای سنگین استفاده می شود. در گذشته جرثقیل ها توسط نیروی انسانی یا حیوانی استفاده می شد. بلند کردن و جابجایی بار معلق در هوا به وسیله قلاب یا سایر تجهیزات مشابه. جرثقیل متحرک جرثقیل مجهز به دکل یا بوم است که قابلیت راه رفتن، بارگیری و تخلیه را بدون استفاده از مسیر یا تکیه گاه خاصی برای پایداری خود دارد.

ساخت انواع جرثقیل بزرگ و کارگاهی

عملکرد جرثقیل نیمه دروازه ای دوپل

جرثقیل نیمه دروازه ای دو پل در فضاهای بسته و باز و با ظرفیت ها، اسپیسرها و ارتفاعات نامحدود طراحی و تولید می شود. کاربرد جرثقیل های نیمه دروازه ای دو پل معمولاً در حمل بارهای سنگین است که بیشتر اوقات در فضای باز استفاده می شود، زیرا این قابلیت را دارند که به طور مستقل به تمام نقاط سرپوشیده برسند. دو جرثقیل دروازه ای توسط پایه ها در ارتفاع قرار می گیرند و پایه ها روی ریل ها قرار می گیرند. یعنی جرثقیل نیمه دروازه ای دو پل روی ریل های زمین حرکت می کنند.

جرثقیل نیمه دروازه ای دو پل با کنترل یا بدون کنترل ارائه می شود. نوع کنسولی امکان حمل بار در خارج از فضای بین ستون ها را دارد که انتخاب مناسبی برای حمل بارهای سنگین است و باعث می شود کناره های جرثقیل را نیز بپوشاند. اگر سوله قادر به تحمل جرثقیل نباشد یا در سوله بزرگ تیر باربر موجود نباشد، می توان با اجرای ریل های جرثقیل بر روی فونداسیون، عملکرد مهم دو جرثقیل نیمه دروازه ای دو پل را نشان داد.

 

کاربرد جرثقیل نيم دروازه‌ای دو پل

 • بتن ریزی بالاخص سازه های بلند مرتبه
 • استفاده به صورت بالابر
 • تخلیه و بار گیری مصالح و لوازم
 • کمک به اجرای اسکلت بتنی
 • برپا نمودن اسکلت فلزی
 • این سازه در مناطق باز برای حمل و جابجایی وسایل و قطعات مناسب هستند.
 • جرثقیل نیمه دروازه ای دو پل بارگیری و تخلیه را سرعت می بخشد.
 • مصرف برق کمی دارند.
 • استفاده از جرثقیل نیمه دروازه ای دو پل آسان است و عملکرد این جرثقیل ساده است و نیازی به مهارت خاصی ندارد.
جرثقیل نیمه دروازه ای دوپل

ویژگی های جرثقیل دروازه ای دو پل

 • در صنایع سبک و سنگین کاربرد دارند.
 • ظرفیت بارگیری های مختلف بسته به گروه کاری
 • قابلیت نصب انواع بالابرهای سیم بکسلی و زنجیری و سیم بکسلی تک پل و دو پل
 • در محوطه باز و داخل سالن قابلیت نصب دارند.
 • به صورت کنسول یا بدون کنسول ارائه می شوند.
 • نصب انواع تجهیزات بر روی آن
 • بهترین نوع جرثقیل برای استفاده موقت
 • امکان ساخت جرثقیل بدون کنسول ، کنسول یک طرفه دو طرفه با توجه به کاربری جرثقیل

عوامل مؤثر بر قیمت جرثقیل نیمه دروازه ای دوپل

قیمت جرثقیل نیمه دروازه ای دو پل به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهمترین عامل در قیمت گذاری جرثقیل نیمه دروازه ای دوپل یا جفت پل اندازه و تناژ جرثقیل است. اندازه جرثقیل بر تمام قسمت های جرثقیل تاثیر می گذارد. هرچه وینچ بزرگتر باشد، موتور بزرگتر و سیم بکسل قوی تر است، بنابراین سایر قطعات باید قوی تر باشند.

یکی دیگر از مواردی که در قیمت جرثقیل نیمه دروازه ای دوپل موثر است نوع قطعات و تجهیزات آن است. برای مثال می توانید ظرف جرثقیل فلزی یا فولادی را انتخاب کنید که هر کدام قیمت ثابتی دارند. یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت جرثقیل تجهیزات مورد نیاز و مورد استفاده در جرثقیل است. تجهیزات و ابزارهای مختلفی را می توان به منظور افزایش ایمنی، کیفیت و … در جرثقیل نصب کرد.

سازنده جرثقیل های نیمه دروازه ای دوپل

شرکت کاوه کرین انواع جرثقیل ها از جمله جرثقیل سقفی، جرثقیل مخزنی، جرثقیل صنعتی، جرثقیل بوم و جرثقیل برقی را با قیمت مناسب تولید می کند.استراتژی این شرکت برای جذب مشتری این است که همواره محصولات جرثقیل با کیفیت را ارائه دهد. قیمت مناسب و خدمات پس از فروش خوب برای مشتریان. این شرکت در زمینه فروش جرثقیل های سقفی فعالیت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *