با ما در تماس باشید

تامین قطعات جرثقیل و خرید و فروش جرثقیل

تامین قطعات جرثقیل و خرید و فروش جرثقیل

تامین قطعات جرثقیل و خرید و فروش جرثقیل با کاوه کرین، این مجموعه  با سال‌ها تجربه در صنعت جرثقیل و تیم مهندسی حرفه ای، تضمین کیفیت، دارای استانداردهای بین‌المللی  و ظرفیت باربری قوی در طراحی و تولید انواع جرثقیل های کارگاهی و بزرگ فعالیت میکند.

کاوه کرین همواره با تکیه بر دانش و تجربه جوانان ایرانی توانایی تعمیر و یا تعویض اکثر قطعات جرثقیل سقفی را دارد. امروزه قطعات جرثقیل را با موفقیت بومی سازی کرده ایم و سعی داریم به صنعتگران ایرانی این امکان را بدهیم که با هزینه کمتر و سهولت از تجهیزات خود استفاده کنند.

قطعات جرثقیل اقلام مهمی برای صاحبان جرثقیل هستند. زیرا در صورت خرابی و تصادف، تعویض قطعات هزینه بر و زمان بر می باشد. اکثر صاحبان جرثقیل همیشه قطعات جرثقیل را در انبار خود آماده نگه می دارند. چون ممکن است بعدا از نظر زمان و تامین قطعات دچار مشکل شوند. قطعات جرثقیل سقفی مانند: وینچ بالابر، چرخ ها و موتورهای حرکت طولی،کالسکه و ترولی حرکت عرضی،سازه ی اصلی شامل: پل ها و کله گی ها، خطوط برق رسان عرضی و طولی و تابلو برق، و …. موارد یاد شده خود شامل قسمت های مختلف می باشد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

 

تامین قطعات جرثقیل و خرید و فروش جرثقیل شامل :

تهیه قطعات جرثقیل از جمله خدمات مهم در زمینهٔ جرثقیل است که در واقع بیشتر مربوط به امور پشتیبانی و خدمات پس از فروش می‌باشد. مجموعه ی کاوه کرین  با ارائه انواع قطعات جرثقیل که شامل بخش زیر می باشد، شما را همراهی خواهد کرد:

گیربکس

از جمله قطعات جرثقیل سقفی می توان به گیربکس اشاره کرد که وظیفه سیستم انتقال نیرو به درام و چرخ ها را بر عهده دارد. با استفاده از دنده های داخل گیربکس مقدار مشخصی از دور موتور را به تمام چرخ ها منتقل می کند. نتیجه این روش، توانایی کنترل نیرو و سرعت اهرم خواهد بود. وجود گیربکس این امکان را به شما می دهد که بدون افزایش بیش از حد دور موتور آن را در حالت دلخواه کنترل کنید.

گیربکس

قلاب

قلاب وسیله ای برای برداشتن و بلند کردن بارها با استفاده از وینچ و سایر وسایل بالابر است که در انواع بارها و اشکال مختلف وجود دارد و همچنین قلاب های مخصوصی برای بارگیری انواع وسایل خاص وجود دارد. قلاب ها از جمله قطعات پرکاربرد جرثقیل ها هستند. به طور پیش فرض تمامی بالابرهای کاوه کرین دارای قلاب استاندارد و تایید شده توسط همان سازنده بوده و دارای گارانتی جرثقیل می باشند. برخی از شرکت ها برای تغییر ارتفاع بالابر یا بار بالابر نیاز به تعویض قلاب جرثقیل دارند. که اگر استاندارد نباشد ممکن است مشکلات زیادی ایجاد کند. کلیه قلاب های شرکت کاوه کرین دارای گواهینامه می باشد.

الکتروموتور

موتور الکتریکی وسیله ای است که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند. موتورهای الکتریکی در موتورهای الکتریکی معمولی از طریق برهمکنش میدان مغناطیسی موتور الکتریکی و سیم پیچ جریان برق داخل موتور، این انرژی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند. به قسمت متحرک و استاتوری که شامل سیم پیچ ها می شود، استاتور می گویند.

درام

درام وسیله ای است برای کشش سیم بکسل.  در طبقه بندی قطعات جرثقیل سقفی، درام وینچ وسیله بسیار مهمی در نگهداری سیم بکسل است و در صورت خرابی و ساییدگی سیم بکس شود.  و ممکن است باعث پارگی  سیم بکسل شود.

درام های وینچ معمولاً دارای شیارهای استاندارد(گام) برای ایجاد فاصله بین سیم های کشش و جلوگیری از فرسودگی سیم کش می باشند. با گذشت زمان و استفاده از وینچ ممکن است شیارهای سیلندر وینچ فرسوده شده و باعث فرسودگی سیم بکسل شود. در مدت زمان کوتاهی سیم بکسل وینچ دچار خوردگی شده و باعث بروز حادثه می شود. بشکه و قطعات نامرئی آن توسط کارشناسان  کاوه کرین در بازرسی های منظم بررسی می شود

یکی از مهمترین موارد دسترسی آسان به قطعات وینچ است تا در صورت فرسودگی به سرعت تعویض شوند. همانطور که می دانید و گفته شد که از این نوع ماشین ها در صنایع بزرگ و سخت استفاده می شود بنابراین باید بسیار ایمن و تست شده باشد تا خطری برای کارکنان نداشته باشد.

تابلو برق

جهت تامین و کنترل انرژی برق به جهت استفاده در جرثقیل مونتاژ و نصب می شود . تابلو ها بنا به در خواست کارفرما و میزان آیتم های موجود در دستگاه متنوع می باشد .
اندازه تابلوها باید طورای انتخاب شود که تمامی اقلام برقی مورد استفاده قابل جایگذاری باشد مانند:اینورتر ، ریموت بی سیم و غیره

اینورتر: این امکان را به دارنده یا خریدار جرثقیل می دهد که سرعت جرثقیل را در تمامی جهات کنترل کند و موارد دلخواه خود را اجرا کند .اینورترها می توانند سرعت های مختلفی را در تمامی جهات طولی و عرضی و بالا و پایین جهت راحتی اپراتور اضافه کند .
ریموت بی سیم : این امکان را به اپراتور را می دهد که در هنگام استفاده از جرثقیل در داخل سالن یا محوطه بیرون از مکان های نا ایمن و خطرناک فاصله بگیرد و همچنین لزومی به قرار گیری اپراتور در زیر سازه جرثقیل مانند ریموت های باسیم وجود ندارد . ریموت های بی سیم در انواع و برندهای مختلف و با برد های متفاوت در بازار موجود می باشد .

چرخ ها

به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود که هر دسته نیز انواع مختلفی دارد :
دسته اول : چرخ شفت مستقیم که به دو صورت خاردار ساده و هزار خواری ویلبلاگ یا طرح دماگ طراحی می شود که نوع قرارگیری آن در داخل کالسکه کلگی انواع مختلفی دارد .
دسته  دوم : چرخ دنده ریستل می باشد که در این مورد گیربکس به صورت دنده مقابل با چرخ درگیر می شود .
لازم به ذکر است که تمامی انواع دسته اول و دوم در آلیاژها و اندازه های مختلف قابل طراحی و ساخت می باشد .آلیاژهای مانند CK45 – MO40- داکتیل ضد سایش و غیره

سازه

پل ها و کالسکه ها که اسکلت اصلی جرثقیل را تشکیل می دهند معمولا با متریال ورق های فولادی که ممکن است بنا بر خواست خریدار متغیر باشد مانند ورق  ST37 , ST5 و غیره که متناسب با دهانه های سالن در اندازه های مختلف ساخته می شود  .که معمولا توسط رنگ های صنعتی جهت جلوگیری از خورندگی و پوسیدگی عایق می شوند . سازه های  جرثقیل  به چند دسته تقسیم می شوند : از جمله سازه های نک پل جفت پل دروازه ای رادیال و غیره

تامین قطعات جرثقیل و خرید و فروش آن

کاوه کرین با سال‌ها تجربه در صنعت جرثقیل و تیم مهندسی حرفه ای، تضمین کیفیت، دارای استانداردهای بین‌المللی  و ظرفیت باربری قوی در طراحی و تولید انواع جرثقیل های کارگاهی و بزرگ فعالیت میکند. شما میتوانید جهت مشاوره و خرید انواع جرثقیل‌های سقفی تک پل، جرثقیل سقفی دوپل، جرثقیل سقفی آویز، جرثقیل دروازه ای تک پل و دو پل،جرثقیل نیمه دروازه ای تک پل، جرثقیل نیمه دروازه ای دو پل، جرثقیل بازویی ستونی (جرثقیل واریال) با کارشناسان کاوه کرین در تماس باشید.

خرید و فروش جرثقیل در کاوه کرین

تامین قطعات جرثقیل و خرید و فروش آن از خدمات کاوه کرین با سال‌ها تجربه در صنعت جرثقیل و تیم مهندسی حرفه ای، تضمین کیفیت، دارای استانداردهای بین‌المللی و ظرفیت باربری قوی در طراحی و تولید انواع جرثقیل های کارگاهی و بزرگ می باشد. شما میتوانید جهت مشاوره و خرید انواع جرثقیل و قطعات آن با کارشناسان کاوه کرین در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *