با ما در تماس باشید

جرثقیل نیمه دروازه ای تک پل

جرثقیل نیمه دروازه ای تک پل

جرثقیل نیمه دروازه ای تک پل برای نصب در داخل و خارج سالن ها با سازه تک پل طراحی شده اند و شبیه جرثقیل های سقفی هستند با این تفاوت که پل آنها برای حمل ترولی و آسانسور روی چهار پایه تکیه می شود و از چهار چرخ تشکیل شده و دارای یک یا چند جرثقیل است ، تمام تجهیزات بالابر روی یک چرخ دستی قرار می گیرد و چرخ های چرخ دستی از پایین دروازه آویزان می شوند و در طول دهانه دروازه حرکت می کنند و کل مجموعه روی ریل های روی پایه نصب می شود.

جرثقیل نیمه دروازه ای تک پل به دلیل تنوع ظرفیت در بسیاری از صنایع به خصوص در صنایع سبک و کوچک از 1 تا 20 تن و 50 متر با سازه تک تیر با امکان نصب سیم بکسل و بالابر زنجیری و نصب کنسول از کناره ها در مصارف مختلف با چرخ استیل و لاستیک برای کار در داخل کلبه ها و کارگاه های صنعتی و عمدتاً خارج از سالن و محوطه باز طراحی می شوند.

ویژگی جرثقیل نیمه دروازه ای تک پل

جرثقیل نیمه دروازه ای تک پل کاوه کرین یک تجهیزات کارآمد و موثر برای حمل مواد تا وزن 16 تن می باشد. این نوع جرثقیل را می توان تا 39 متر در فضای باز یا فضای سرپوشیده عرضه کرد. جرثقیل نیمه دروازه ای تک پل به شکل L معکوس ساخته می شوند که از یک طرف روی تیرهای سقف و از طرف دیگر روی ریل های روی زمین حرکت می کنند. از این جرثقیل ها در هنگام پوشش بخشی از سالن استفاده می شود.

برخلاف جرثقیل های سقفی تک پل، جرثقیل نیمه دروازه ای تک پل هستند و در مسیری که معمولاً یک طرف آن روی زمین است حرکت می کنند و در هزینه ساخت ساختمان صرفه جویی می شود. این نوع جرثقیل بهترین راه حل برای جابجایی در داخل و خارج از منزل است.

کاربرد جرثقیل نیمه دروازه ای تک پل

جرثقیل نیمه دروازه ای تک پل به طور کلی شبیه به جرثقیل های دروازه ای کامل هستند به جز در یک مورد که روی یک تیر حامل در یک طرف قرار می گیرد. عموما داخل سالن و کارخانه ها و یا در کنار آن هستند از روکش های تولیدی استفاده می شود. معمولا یک طرف سر پل جرثقیل روی زمین قرار می گیرد و قسمت بالایی به دیوار یا تیر یاتاقان ثابت می شود.

هنگامی که به یک سیستم قوی تر نیاز است، به عنوان مثال، ظرفیت بار و مقیاس بیشتر از 20 متر مورد نیاز است. این نوع جرثقیل ها به عنوان یک جفت پل ترجیح داده می شوند.
پل را می توان در فضاهای داخلی و خارجی استفاده کرد. همچنین جرثقیل های نیمه دروازه ای مجهز به یک جفت بالابر هستند. چهار کارکرد دارد و باعث کارایی و کیفیت حمل و نقل بهتر می شود.

جرثقیل نیمه دروازه ای تک پل دارای جرثقیل های متحرک، بارگیری ایمن تر و سریع تر آنها بارهای بزرگتر و عظیم تری را خواهند داشت و می توانند حمل کنند. دسترسی به جرثقیل دروازه ای یا نیمه دروازه ای برای استفاده بهینه از فضای موجود و کاهش هزینه بسیار مناسب است.

جرثقیل نیمه دروازه ای تک پل قابل نصب در ساختمان ها و سالن هایی با اسکلت می باشد. برای ساخت، بهره برداری و استفاده ساخت جرثقیل نیمه دروازه ای تک پل برای نصب به آهن کمتر و استحکام کمتری نیاز دارد.. همچنین می توان از جرثقیل نیمه دروازه ای تک پل در ایستگاه ها استفاده کرد. به عنوان جک بار در زیر جرثقیل های سقفی کار می کند یا استفاده می شود.

مزایای جرثقیل نیمه دروازه ای تک پل

  • در جرثقیل نیمه دروازه ای تک پل با ریل گذاری حرکت طولی را میتوان تا جایی که نیاز باشد امکان پذیر کرد.
  • میتوان به صورت موقت از آن استفاده کرد و بعد با انتقال دادن آن به جای دیگر بدون آسیب رسانی به کارگاه دوباره از آن بهره برد.
  • می توان در تناژهای مختلف از آن استفاده کرد.
  • از اشغال فضا جلوگیری می کنند.
  • موجب صرفه جویی در هزینه می شود.
  • قابلیت نصب تجهیزات را دارد.

نحوه عملکرد جرثقیل نیمه دروازه ای تک پل

جرثقیل نیمه دروازه ای تک پل، تمامی قسمت های جرثقیل با فشار دادن دکمه کنترل از راه دور واقع بر روی زمین از طریق تابلو برق و عناصر طراحی شده آن هماهنگ و کنترل می شود و خط برق آن توسط فنر یا کابل های موتوردار تامین می شود. طراحی و گاهاً خط کشش برق با قرقره و کابل. جرثقیل نیمه دروازه ای تک پل تولید شده توسط جرثقیل سقفی کاوه کرین ابتدا مطابق با استانداردهای روز دنیا با نرم افزارهای معتبر طراحی شده و پس از محاسبات دقیق و تحلیل نرم افزاری با استفاده از بهترین متریال در فضای شرکت جرثقیل سقفی کاوه کرین تولید می گردد.

شرکت جرثقیل کاوه کرین مجهز به بهترین و جدیدترین ماشین آلات و ابزار تخصصی است تا در کمترین زمان جرثقیل را با بهترین کیفیت و قیمت تولید کند. کیفیت محصولات جرثقیل سقفی کاوه کرین که به عنوان وجه تمایز مهم این شرکت را از سایر رقبا جدا می کند. جرثقیل سقفی کاوه کرین حاصل وجود این امکانات و بهره گیری و آموزش مستمر کارکنان جرثقیل کاوه می باشد.  کلیه مراحل طراحی ساخت و نصب جرثقیل سقفی کاوه کرین در جرثقیل سقفی کاوه کرین برنامه ریزی شده و دستورالعمل های لازم بر اساس نیاز تدوین و بهره برداری شده است.

طراحی جرثقیل های نیمه دروازه ای تک پل

سازه جرثقیل های نیمه دروازه ای  تک پل در شرکت مهندسی جرثقیل کاوه کرین به گونه ای طراحی میگردند که با اتصال پایه ها به پلهای جرثقیل به راحتی وبا  کمترین هزینه می توان آن را مونتاژ ، جابجا و حمل کرد.

موارد کاربری : صنایع سبک ، بارانداز ، سنگ بری ، انبار آهن آلات و صنایع چوب و فولاد ….

جرثقیل های نیمه دروازه ای تک پل توسط واحد فنی و مهندسی جرثقیل کاوه کرین در موارد و شرایط کاربری خاص بنا به درخواست مشتریان تا 50 متر با ظرفیت 30 تن قابل طراحی، ساخت و نصب می باشد. برای دسترسی به بالابر و تجهیزات الکتریکی بالابر با حفاظ مناسب به یکی از پایه ها یا ستون سالت نردبان ثابت می شود.

جرثقیل های نیمه دروازه ای تک پل بر روی ریل و فونداسیون نصب می شوند و توسط آسانسور در جهت عرضی سالن توسط ترولی و در جهت طولی سالن توسط راهنماهای طولی بالا و پایین می روند. متناسب با افزایش سرعت و ظرفیت جرثقیل نیمه دروازه ای تک پل، تعداد راهنماها، چرخ ها و قدرت موتورهای طولی تغییر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *