با ما در تماس باشید

جرثقیل سقفی تک پل

جرثقیل سقفی تک پل چیست؟

جرثقیل‌های سقفی به شما امکان می دهد اجسام سنگین را با دقت از یک مکان به مکان دیگر منتقل کنید و عمدتا به دو دسته جرثقیل های تک پل و جرثقیل های دو پل تقسیم می شود. معمولاً از جرثقیل سقفی تک پل در صنایع کوچک و برای جابجایی اجسام با ظرفیت کم در عرض کم استفاده می شود. جرثقیل سقفی تک پل در سراسر سالن به گونه ای حرکت می کند که بالابر از لبه بال پایینی جرثقیل بالایی تک پل آویزان شده و روی لبه بال پایینی پل حرکت می کند.

مزیت های جرثقیل تک پل سقفی

    • سازه جرثقیل سقفی تک پل وزن کمی دارد.
  • نسبت به جرثقیل های دو پل سقفی قیمت پایین تری دارد.
  • عدم وجود محدودیت در ظرفیت حمل بار جرثقیل سقفی
  • هیچ محدودیتی در عرض جرثقیل ها وجود ندارد
  • امکان دسترسی به وینچ در صورت نیاز به تعمیرات.با در نظر گرفتن یک ایستگاه تعمیرات در سالن .
  • عدم محدودیت در نصب تجهیزاتی مانند مگنت، چنگک، و غیره

جرثقیل تک پل سقفی برای چه مکان هایی مناسب است؟

جرثقیل سقفی تک پل معمولا برای سالن های کمتر از 15 متر استفاده می شود ولی در صورت نیاز و در خواست خریدار در عرض های بالاتر هم استفاده می شود . و با ظرفیت بارگیری 10 تن و کمتر از 10 تن بهترین گزینه استفاده از جرثقیل سقفی تک پل می باشد. برای رسیدن به ارتفاع مفید اکثر جرثقیل های سقفی تک پل، فاصله سقف تا کنسول کم است که به ارتفاع مفید جرثقیل کمک می کند، توجه داشته باشید که در صورت استفاده از جرثقیل سقفی دوپل در این مکان ها باعث ایجاد مشکل می شود.

جرثقیل سقفی پروژه روژکالا اشتهارد کرج

بنابراین توصیه می شود قبل از هر گونه جابجایی و یا هرگونه درخواست اجاره جرثقیل، محل و شرایط بارگیری را در نظر بگیرید و با کارشناسان متخصص مشورت کنید.

جرثقیل تک پل سقفی برای چه مکان هایی مناسب است؟

نوع و مدل وینچ جرثقیل سقفی تک پل، عرض مفید و ارتفاع را معین می کند. در صورتی که قصد دارید ارتفاع مفید زیادی داشته باشید باید از وینچ های وزنه مقابل استفاده کنید، در این مدل به صورت مستقیم ترولی حرکت عرضی در دو طرف پل آن قرار میگیرد و قلاب از کف پل فاصله کمی دارد که بسته به مارک وینچ قرار می گیرد. در بیشتر وینچ های روز دنیا این سیستم وجود دارد. برای رسیدن به عرض مفید بیشتر، محاسبه کالسکه طولی مهم است .

عموما وینچ هایی که گیربکس، درام و الکتروموتور در یک ردیف موافق عرض پل اصلی قرار گیرند، کمترین عرض مفید را دارند و در بعضی انواع که به آنها سری کمپک می گویند، بیشترین عرض مفید را خواهید داشت. برای رسیدن به عرض مفید بیشتر باید ارتفاع و وینچ مناسب را متناسب با هم انتخاب کنید چرا که در این صورت می توانید با بالا بردن ارتفاع بالابر، درام بلندتر و عرض وینچ بیشتری داشته باشید.شایان ذکر است برای محاسبه عرض و ارتفاع مفید و هر نوع درخواست و نیازی مشاوران شرکت کاوه کرین آماده پاسخگویی به شما هستند.

چگونه عرض مفید و ارتفاع بیشتری در جرثقیل سقفی تک پل طراحی کنیم؟

دقت در انواع جرثقیل سقفی تک پل ، عرض مفید و حداکثر ارتفاع جرثقیل سقفی تک پل را تعیین می کند. هنگامی که می خواهید ارتفاع مفید بیشتری را در جرثقیل سقفی تک پل بدست آورید، می توانید از وینچ های وزنه مقابل یا بغل استفاده کنید. بنابراین برای دستیابی به عرض مطلوب و بیشتر در جرثقیل سقفی تک پل، انتخاب مدل جرثقیل مهم و ضروری است. معمولا برای داشتن ارتفاع بیشتر این مورد محاسبه می شود . .بنابراین برای دستیابی به عرض و ارتفاع مناسب تر، انتخاب مدل وینچ جرثقیل مهم و ضروری است.

اصول ایمنی و بازرسی جرثقیل ها

انواع جرثقیل سقفی تک پل

جرثقیل های سقفی تک پل آویزی


این نوع جرثقیل که نوعی جرثقیل سقفی تک پل می باشد دارای ظرفیت عملیاتی بسیار بالایی از 500 کیلوگرم تا 10 تن می باشد .و مواردی با تناژ بیشتر می تواند به طور ویژه در پروژه های مختلف و در نتیجه در مکان های مطلوب طراحی و استفاده شود. محدودیت ها از نظر ستون ها و در صورت عدم امکان استفاده از جرثقیل های سقفی تک پل می توان از آنها در حداکثر ارتفاع حرکت استفاده کرد. استفاده از این جرثقیل های آویز در انواع سالن ها به دلیل عرض ترولی بسیار راحت است.

جرثقیل سقفی تک پل دیواری رادیال


استفاده از جرثقیل سقفی تک پل، استفاده بهینه از کناره های سالن را ممکن می سازد. در این نوع سازه در سطوح پایین تر از جرثقیل های بزرگتر مانور بیشتری می توان داشت . و یکی از مزیت های این نوع سازه ها می توان به مصرف کم انرژی و مانور بالا و دسترسی بیشتر به مکان های که جرثقیل های بزرگتر امکان تحرک ندارند اشاره کرد . در ضمن همین چابکی و مصرف کم انرژی باعث می شود که برای بارهای سبک تر از جرثقیل های بزرگتر که باعث استهلاک بیشتری می شود استفاده نشود و در مصرف انرژی و فطعات یدکی صرفه جویی شود .

ویژگی های جرثقیل سقفی تک پل

 جرثقیل سقفی تک پل از طراحی و اجرای سبک تری استفاده می کند و نیازی به سقف بالاتر ندارد. بنابراین صنایع کوچک و متوسط می توانند با سهولت بیشتری از این نوع جرثقیل استفاده کنند.

همچنین زمانی که این جرثقیل طراحی و اجرای ساده تری داشته باشد به این معنی است که نسبت به انواع دیگر جرثقیل ها قیمت کمتری دارد. این مشکل را می توان از ویژگی های این نوع جرثقیل ها دانست همچنین، این طراحی ساده تر، هزینه های نگهداری کمتری نیز دارد. چیزی که برای بسیاری از صنایع و کارگاه ها بسیار مهم است.

در این نوع وینچ نیز می توانید از وینچ های برقی دستی چند سرعته استفاده کنید. یعنی از این اهرم ها سود بیشتری خواهید برد همه اینها باعث می شود که جرثقیل دروازه ای تک سقفی را به عنوان یک جرثقیل مقرون به صرفه در نظر بگیریم که برای بسیاری از صنایع کوچک یا متوسط ایده آل است. این امر در مورد انواع جرثقیل های تک پل صادق است.

اجزای جرثقیل سقفی تک پل

اجزای جرثقیل سقفی تک پل شامل سه بخش اصلی می‌باشد : مجموعه کالسکه و بالابر، پل و کلگی. هر یک از این بخش‌ها دارای زیرمجموعه‌هایی نیز می‌باشند. بالابر شامل اجزایی مانند موتور، گیربکس، سیم بکسل و قلاب می‌باشد. مجموعه پل شامل پل اصلی، تابلو برق، خطوط برق رسانی و سایر اجزا است. کلگی نیز شامل سازه‌های فلزی، چرخ‌های حرکت طولی، موتورها و ضربه گیرها است. هر یک از این اجزا بر اساس نیاز و به صورت اختصاصی طراحی و تولید می‌شوند.

قیمت جرثقیل سقفی تک پل

برای اطلاع از قیمت جرثقیل سقفی تک پل و مشاوره باکارشناسان فروش کاوه کرین در تماس باشید. 

شماره تماس : ۰۹۱۲۱۸۱۱۲۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *