با ما در تماس باشید

جرثقیل دروازه ای تک پل و دو پل

جرثقیل دروازه ای تک پل و دو پل

جرثقیل دروازه ای تک پل و دو پل، جرثقیل های دروازه ای مانند جرثقیل های سقفی دارای دو دسته اصلی هستند: تک پل و دو پل. تفاوت اصلی جرثقیل سقفی تک پل با دو پل عبارت است از: تفاوت در سازه اصلی و همچنین مقدار تناژ حمل بار و عرض دهانه محل مورد نظر . جرثقیل دروازه ای تک پل معمولا برای ظرفیت های کمتر از 10 تن و دهانه های کمتر از 20 متر استفاده می شود. جرثقیل دروازه ای دو پل برای ظرفیت های بالای 5 تن و دهانه های عریض استفاده می شود.

جرثقیل دروازه ای تک پل و دو پل در فضاهای بسته و باز و با ظرفیت ها، فواصل و ارتفاع نامحدود طراحی و تولید می شود. کاربرد جرثقیل های دروازه ای دوپل معمولاً در حمل بارهای سنگین می باشد که بیشتر اوقات در مکان های باز مورد استفاده قرار می گیرند زیرا این قابلیت را دارند که به صورت مستقل به تمامی نقاط تحت پوشش برسند. دوپل جرثقیل دروازه ای از طریق پاها در ارتفاع قرار می گیرند و پایه ها روی ریل ها قرار می گیرند. یعنی جرثقیل دروازه ای تک پل و دو پل بر روی ریل های زمین حرکت می کنند.

کاربرد جرثقیل دروازه ای تک پل

این نوع جرثقیل ها برای نصب در داخل و خارج سالن ها با سازه تک پل طراحی شده اند و شبیه جرثقیل های سقفی هستند، با این تفاوت که پل آنها برای جا به جایی  بر روی چهار ستون نصب می شود، که از چهار یا هشت چرخ (بوژی) و کلگی راهبر تشکیل شده . حرکت این نوع جرثقیل با استفاده از کلگی راهبر طولی که در زیر ستون  ها نصب شده است و همچنین ترولی حرکت عرضی که بر روی وینج بالابر نصب شده است  انجام می شود .

 

جرثقیل دروازه ای تک پل و دو پل کاوه کرین

جرثقیل دروازه ای تک پل و دو پل توسط شرکت کاوه کرین در موارد و شرایط کاربری خاص با دهانه 50 متر و ظرفیت 30 تن قابل طراحی و ساخت می باشد. برای دسترسی به بالابر و تجهیزات برقی جرثقیل، نردبانی با حفاظ مناسب بر روی یکی از پایه ها تعبیه شده است. جرثقیل دروازه ای تک پل و دو پل بر روی ریل و فونداسیون نصب می شود. گاهی در سالن های بدون ستون و تیرهای نگهدارنده مناسب برای حمل بار نیز از جرثقیل دروازه ای تک پل و دو پل در داخل سالن ها و کارگاه های صنعتی استفاده می شود.

پروژه جرثقیل سقفی 3 تنی فولاد خرمدشت

در جهت عرضی کارگاه های سالن به وسیله چرخ دستی و در جهت طولی سالن به وسیله راهنماهای طولی حرکت داده می شود.متناسب با افزایش سرعت و قدرت جرثقیل دروازه ای تک پل و دو پل، تعداد راهنماها و چرخ ها و قدرت محرک های طولی تغییر می کند.

مزایای استفاده از جرثقیل دروازه ای تک پل و دو پل

 • وزن سازه ای سبک
 • امکان جا به جایی و بارگیری بیشتر
 • انتقال مواد از بین دو ریل به قسمت بیرون ریل
 • سهولت در نگهداری
 • کاربری و استفاده از ان ساده است.
 • مصرف انرژی پایین تر
 • مستقل هستند و نیاز به پوشش ندارند.
 • قابلیت جابه جایی از یک مکان به مکان دیگر بدون آسیب رساندن به کارگاه
 • کناره های سالن را به خوبی و بهتر از جرثقیل های دیگر پوشش می دهد.
 • نوع  کنسول دار این جرثقیل عرض بیشتری را پوشش می دهد.
 • در مقایسه با جرثقیل دروازه ای دوپل از هزینه کمتری برخوردار است.
 • وزن سازه پایین تر است.

مزایای جرثقیل سقفی جفت پل

جرثقیل دروازه ای جفت پل با کنسول یا بدون کنسول ارائه می شود. نوع کنسولی امکان حمل بار به خارج از فضای بین ستون ها را دارد که انتخاب مناسبی برای حمل بارهای سنگین است و باعث می شود کناره ها و کناره های جرثقیل را نیز بپوشاند. در صورتی که سوله قادر به پشتیبانی از جرثقیل نباشد و یا در سوله باربر بزرگ موجود نباشد، می توان با اجرای ریل های جرثقیل بر روی فونداسیون، عملکرد قابل توجهی از جرثقیل های دروازه ای دوپل نشان داد.

جرثقیل دروازه ای دوپل نیز  دارای قابلیت نصب جرثقیل سیم بکسل یک و دو تیرچه می باشد. بنابراین اگر به دنبال جرثقیل با قدرت بالا و قابل استفاده برای کارهای عمومی هستید، جرثقیل دروازه ای تک پل و دو پل را به شما پیشنهاد می کنیم. جرثقیل دروازه ای جفت پل نیز بار کاری بیش از 120 تن را تحمل می کند. یکی از مزایای جرثقیل دروازه ای دو پل این است که می توان آن را روی آن نصب کرد. مصرف کم و قابلیت آنالیز سازه قبل از ساخت از دیگر مزایای جرثقیل سقفی جفت پل است.

ظرفیت جرثقیل سقفی تک پل

جرثقیل دروازه ای تک پل و دو پل  با توجه به ظرفیت های مختلف در بسیاری از صنایع به‌خصوص در صنایع سبک  از 1 تا 10تن وعرض دهانه تا   25 متر استفاده می شود .از طرفی  در مصارف مختلف با چرخ های فولادی و لاستیکی برای کار در داخل سالن ها و کارگاه های صنعتی و عمدتاً خارج از سالن و محوطه باز طراحیو اجرا  می شود .در جرثقیل دروازه ای تک پل و دو پل، با افزودن ریل های طولی، مساحت قابل استفاده جرثقیل با حداقل هزینه افزایش می یابد.

پروژه 16 تن فولاد خرمدشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *