خدمات نصب جرثقیل سقفی در محل

خدمات نصب و راه اندازی

خدمات نصب جرثقیل سقفی درمحل و راه اندازی انواع جرثقیل سقفی، جرثقیل دروازه ای، جرثقیل بازویی، جرثقیل سقفی، جرثقیل مونوریل و سایر جرثقیل های کارگاهی در سریع ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت برای صنایع مختلف در سراسر کشور از خدمات کاوه کرین می باشد.

خدمات ساخت جرثقیل در محل:

در برخی موارد و بنا به درخواست کارفرما یا شرکت سفارش دهنده سازه ی جرثقیل در محل کارخانه یا کارگاه ساخته میشود.در این موارد کارفرما با توجه به اینکه اغلب جرثقیل ها هزینه ی حمل بالایی دارند برای صرفه جویی در هزینه ها و همچنین علاقه مندی کارفرما به اینکه به تمامی موارد ساخت نظارت داشته باشد مایل به ساخت در محل می باشد.

البته ساخت و نصب جرثقیل سقفی درمحل نیازمند ملزوماتی می باشد مانند:فضای مناسب با کف مسطح یا بتون وجود شاسی و همچنین وجود جرثقیل جهت جابجایی اجزای سازه و …ضمناخدمات ساخت جرثقیل سقفی در محل نیازمند تامین امکانات رفاهی مانند اقامتگاه و… از جانب کارفرما می باشد.

ساخت جرثقیل در محل در تمامی صنایع و مشاغل مناسب نمی باشد زیرا در برخی از کارخانه ها از جمله ریسندگی و بافندگی آلودگی حاصل ازمراحل ساخت سازه اگر شرکت درحال تولید باشد بر محصول تولید شده تاثیر منفی دارد و مشکلاتی از این دست..

هزینه نصب جرثقیل

هزینه نصب جرثقیل بسته به نوع آن متفاوت است. طبیعی است که قیمت نصب جرثقیل سقفی با سایر انواع جرثقیل های ساختاری مانند جرثقیل دروازه ای، جرثقیل نیم دروازه ای(پاچولاقی) و جرثقیل بازویی متفاوت می باشد.

عوامل موثر بر هزینه نصب جرثقیل ابعاد دهانه سوله و طول سوله و تناژ جرثقیل و محل نصب چرثقیل و  در نهایت تک پل یا دو پل بودن آن است. 

پروژه جرثقیل سقفی 16تنی فولاد خرمدشت

نصب جرثقیل سقفی

جرثقیل سقفی جرثقیل هایی هستند که به صورت افقی نصب می شوند. جرثقیل ها اغلب در داخل سالن و زیر سقف   سیلوهای سرپوشیده استفاده می شوند. اجزای این نوع جرثقیل  شامل ریل های طولی، حرکت عرضی، وینچ، قلاب و موتورهای راهبر، خطوط برق رسان و  … می باشد.

جرثقیل های سقفی به دو دسته تک پل و دو پل تقسیم می شوند. نصب جرثقیل سقفی دو پل معمولاً برای تناژهای بالا مناسب است. جرثقیل های سقفی بر اساس نوع مکانیزم به دو گروه بوکسلی و زنجیری  تقسیم می شوند.

همچنین با توجه به مصرف انرژی به سه نوع برقی، هیدرولیکی و دستی طبقه بندی می شوند. معمولا جرثقیل های برقی در صنعت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد .

نصب جرثقیل دروازه ای

جرثقیل های دروازه ای به دو دسته کلی تک پل و دو پل تقسیم می شوند که با توجه به ظرفیت مورد نیاز انتخاب و نصب می شوند. با مقایسه جرثقیل دروازه ای تک پل و دو پل می توان گفت که نوع تک پل قیمت کمتری دارد و مصرف کمتری دارد. از طرفی جرثقیل دروازه ای دو پل عملکرد بهتری برای جابجایی و حمل بار در تناژ های بالا دارد.
 
اجزای جرثقیل دروازه ای شامل پل یا پل های اصلی ، وینچ ، موتورهای راهبر ، تابلو برق و خطوط برق رسان و   غیره می باشد. در این نوع جرثقیل پل افقی بر روی دو پایه قرار می گیرد.
 
نصب جرثقیل دروازه ای به خصوص در محیط های باز بسیار کاربردی است. این نوع جرثقیل در اندازه های مختلف قابل استفاده بوده و قابلیت حمل بارهای بسیار سنگین را دارد. هنگام نصب جرثقیل دروازه ای باید توجه داشت که زمین محل پروژه دارای شیب و ناهمواری نباشد. 

نصب جرثقیل نیم دروازه ای(پاچولاقی)

جرثقیل نیمه دروازه ای زمانی نصب می شود که در نزدیکی مکان هایی مانند سالن اجرا شود. در این حالت در یک طرف براکت و تیرکرین به ستون نصب می شود و طرف دیگر روی تیر باربر قرار می گیرد. جرثقیل های نیمه دروازه ای را می توان در هر دو محیط داخلی و خارجی سالن نصب کرد.

جرثقیل نیم دروازه ای به دو دسته کلی تک پل و دو پل تقسیم می شود و از نوع دو پل در مکان هایی که ظرفیت بارگیری بالاتری نیاز است استفاده می شود.

از مزایای نصب جرثقیل نیمه دروازه ای می توان به عدم محدودیت در مسیر حرکت (با گذاشتن ریل بلند)، امکان جابجایی آسان و ایمن اشاره کرد.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

قزوین - شهرک کاسپین
© تمامی حقوق برای این قالب محفوظ است - طراحی توسط ادمین نت