جرثقیل سقفی آویز

جرثقیل سقفی آویز

جرثقیل‌های سقفی شباهت زیادی به جرثقیل‌های سقفی تک پل دارند با این تفاوت که به‌صورت مونوریل از سقف سالن آویزان می‌شوند و پل آن بر روی دو راهنما با مجموع چهار یا هشت چرخ شکل می‌گیرد. بیشتر ظرفیت آن تا 10 تن است و دهانه آن 24 متر دستی و برقی استفاده می‌شود و با آسانسور در جهت عرضی سالن توسط گاری و در جهت طولی سالن به‌وسیله وسایل بالا و پایین می‌رود. وزن جسم در این جرثقیل‌ها در مقایسه با سایر جرثقیل‌های سقفی کمتر است و به دلیل وجود چرخ‌های بیشتر، نیروهای وارد برسازه تیر مونوریل پخش‌شده، سطح مقطع ویژه تیر کاهش‌یافته و فشار و نیروهای وارد بر سالن به حداقل می‌رسد.

کاربرد جرثقیل سقفی آویز

جرثقیل سقفی آویز عمدتاً در سالن با سقف چوبی استفاده می‌شود، امکان استفاده از چندین جرثقیل مستقل را در داخل یک سالن جادار فراهم می‌کند، در صنایع سبک، انبارهای بزرگ و صنایع هواپیماسازی کاربرد فراوانی دارد. در جرثقیل سقفی آویز وظیفه هماهنگی و کنترل کلیه اجزای جرثقیل توسط تابلو برق و عناصر طراحی‌شده در آن با فشار دادن دکمه کنترل از راه دور انجام می‌شود. همچنین تغذیه برق قدرت آن توسط کابل و ریل و قرقره مخصوص و یا شینِ مسی تأمین می‌گردد. جرثقیل‌های سقفی آویز ساخت کاوه کرین با تمام استانداردهای بین‌المللی مطابقت دارد. با استفاده از نرم‌افزارهای معتبر ساخته‌شده و پس از محاسبات دقیق و تحلیل نرم‌افزاری، با استفاده از بهترین مواد موجود زیر نظر مجرب‌ترین مهندسان کاوه کرین تولید می‌شوند که مجهز به بهترین و جدیدترین ماشین‌آلات و ابزارهای تخصصی است تا در کمترین زمان جرثقیل را با بهترین کیفیت و قیمت تولید کند. لذا واحد کنترل کیفیت این شرکت به‌صورت مستمر در خط تولید حضور دارد و تمامی مراحل تولید تا حمل و نصب را پوشش می‌دهد.

ویژگی‌های جرثقیل‌های سقفی آویز

این نوع جرثقیل در طیف وسیعی از کاربردها با بهره‌وری بالا و با توجه به نیاز از ظرفیت 500 کیلوگرم تا 5 تن طراحی‌شده است به‌گونه‌ای که در مواردی که استفاده از جرثقیل سقفی ازنظر شفتی محدود باشد، فراهم می‌کند. امکان استفاده از حداکثر ارتفاع برای حرکت در هر نقطه در فضاهای کمتر محدود. جرثقیل سقفی عموماً به‌صورت معلق در زیر تیرهای نصب‌شده در سقف سالن حرکت می‌کند. این جرثقیل‌ها بیشترین عرض سالن را پوشش می‌دهند و در سالن‌های بدون تیرک فلزی قابل‌نصب و استفاده می‌باشند. با استفاده از این نوع بالابرهای سقف کاذب می‌توانید نیازهای حمل‌ونقل خود را برطرف کنید. با این نوع جرثقیل‌ها امکان انتقال آسانسور از یک مسیر به مسیر دیگر وجود دارد و بدین ترتیب امکان دسترسی به نقاط موردنظر شما فراهم می‌شود.

مزایای ویژگی‌های جرثقیل سقفی تک پل آویز

  • جرثقیل سقفی تک دروازه‌ای فرآیند تولید سریعی دارد.
  • جرثقیل سقفی تک پل می‌تواند در حالت تک پل با ظرفیت کمتر از 10 تن کار کند.
  • وزن مرده کم، ابعاد کوچک و نصب سریع از ویژگی‌های خوب جرثقیل سقفی تک پل هستند و نیاز به سازه کوچک‌تر را ایجاد می‌کنند.
  • جرثقیل سقفی تک پل را می‌توان در زیر عرشه‌های کوتاه نصب کرد.
  • جرثقیل سقفی تک پل ارزان‌تر از مدل دو پل است، اما گران‌تر از مدل تک پل سقفی است.
  • در سالن‌های ترکیبی، پسوند محدود است، اما در سالن‌های جادار، می‌توان جک سقفی کاذب را با کمک یک براکت میانی بین چند دهانه نصب کرد.
  • جرثقیل سقفی تک پل معلق قابلیت دسترسی به فضای بیرون دریچه را به‌صورت کنسول دارد.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

قزوین - شهرک کاسپین
© تمامی حقوق برای این قالب محفوظ است.