با ما در تماس باشید

جرثقیل سقفی آویز

جرثقیل سقفی آویز

جرثقیل سقفی آویز شباهت زیادی به جرثقیل‌های سقفی تک پل دارند با این تفاوت که به‌صورت مونوریل از سقف سالن آویزان می‌شوند و پل آن بر روی دو راهنما با مجموع چهار یا هشت چرخ شکل می‌گیرد. بیشتر ظرفیت آن تا 10 تن و دهانه آن معمولا تا 24 متر می باشد .که بصورت دستی و برقی استفاده می‌شود و که با استفاده از ترولی در جهت عرضی و طولی سالن جابه جا می شود  . وزن جسم در این جرثقیل‌ها در مقایسه با سایر جرثقیل‌های سقفی کمتر است و به دلیل وجود چرخ‌های بیشتر، نیروهای وارد برسازه تیر مونوریل پخش‌شده، سطح مقطع ویژه تیر کاهش‌یافته و فشار و نیروهای وارد بر سالن به حداقل می‌رسد.

کاربرد جرثقیل سقفی آویز

جرثقیل سقفی آویز عمدتاً در سالن با سقف کوتاه استفاده می‌شود، امکان استفاده از چندین جرثقیل مستقل را در داخل یک سالن جادار فراهم می‌کند، در صنایع سبک، انبارهای بزرگ کاربرد فراوانی دارد. در جرثقیل سقفی آویز وظیفه هماهنگی و کنترل کلیه اجزای جرثقیل توسط تابلو برق و عناصر طراحی‌شده در آن با فشار دادن دکمه کنترل از راه دور انجام می‌شود. همچنین تغذیه برق قدرت آن توسط کابل و ریل و قرقره مخصوص و یا شینِ یا خط برق اپن تأمین می‌گردد.

جرثقیل‌های سقفی آویز ساخت کاوه کرین با تمام استانداردهای بین‌المللی مطابقت دارد. با استفاده از نرم‌افزارهای معتبر ساخته‌شده و پس از محاسبات دقیق و تحلیل نرم‌افزاری، با استفاده از بهترین مواد موجود زیر نظر مجرب‌ترین مهندسان کاوه کرین تولید می‌شوند که مجهز به بهترین و جدیدترین ماشین‌آلات و ابزارهای تخصصی است تا در کمترین زمان جرثقیل را با بهترین کیفیت و قیمت تولید کند. لذا واحد کنترل کیفیت این شرکت به‌صورت مستمر در خط تولید حضور دارد و تمامی مراحل تولید تا حمل و نصب را پوشش می‌دهد.

ویژگی‌های جرثقیل‌های سقفی آویز

جرثقیل سقفی آویز در طیف وسیعی از کاربردها با بهره‌وری بالا و با توجه به نیاز از ظرفیت 500 کیلوگرم تا 5 تن طراحی‌شده است به‌گونه‌ای که در مواردی که استفاده از جرثقیل ازنظر سقفی محدود باشد، فراهم می‌کند. امکان استفاده از حداکثر ارتفاع برای حرکت در هر نقطه در فضاهای کمتر محدود. جرثقیل سقفی عموماً به‌صورت معلق در زیر تیرهای نصب‌شده در سقف سالن حرکت می‌کند.

این جرثقیل‌ها بیشترین عرض سالن را پوشش می‌دهند و در سالن‌های بدون تیرک فلزی قابل‌نصب و استفاده می‌باشند. با استفاده از این نوع بالابرهای سقف کاذب می‌توانید نیازهای حمل‌ونقل خود را برطرف کنید. با این نوع جرثقیل‌ها امکان انتقال آسان از یک مسیر به مسیر دیگر وجود دارد و بدین ترتیب امکان دسترسی به نقاط موردنظر شما فراهم می‌شود.

انواع جرثقیل سقفی آویز

تفاوت و تنوع جرثقیل آویز بیشتر در نوع اتصال پل به کلگی است. این تفاوت به شرایط خاص سالنی مربوط می‌شود که جرثقیل باید در آن نصب گردد. تفاوت دیگر این جرثقیل‌ها در نوع ضد انفجار آن‌ها است. کاوه کرین  با توجه به محل نصب جرثقیل می‌تواند آن‌ را با خاصیت ضد انفجاری نیز طراحی کند.

نگهداری جرثقیل سقفی آویز

جرثقیل‌های سقفی آویز مانند تمام تجهیزات صنعتی نیاز به مراقبت و نگهداری منظم دارند. این نگهداری تضمین می کند که دستگاه سالم است و بیشترین بهره را از آن می برد. بررسی سلامت سیستم برق، سیم بکسل، موتور، کمک فنر و سایر اجزای دستگاه در این برنامه نگهداری قرار می گیرد. البته در صورت عدم نگهداری صحیح و به موقع می توان نیاز به تعمیرات سنگین دستگاه را مشاهده کرد. همچنین احتمال خطرات جانی و مالی وجود خواهد داشت.

مزایای جرثقیل‌های سقفی آویز

  • رجرثقیل‌های سقفی آویز روند تولید سریع تری دارند
  • قابلیت اجرا در حالت تک پل برای ظرفیتهای زیر ۱۰ تن
  • وزن مرده کم
  • ابعاد کوچک
  •  نصب سریع
  • قابل نصب زیر سقفهای کوتاه می باشد.
  • مقرون به صرفه تر
  • در سالنهای یکپارچه دارای محدودیت دهانه می باشد
  • قابلیت دسترسی به فضای خارج از دهانه

اجزای جرثقیل سقفی آویز

اجزای جرثقیل سقفی آویز، با توجه به تشابه بسیار زیاد ساختار آن با جرثقیل تک پل، شامل سه بخش اصلی می‌باشد: بخش کالسکه و بالابر، بخش پل و بخش کلگی. بخش کالسکه و بالابر شامل اجزایی نظیر موتور، جعبه دنده ( گیربکس )، سیم بکسل، قلاب و سایر اجزای مرتبط است. بخش پل شامل پل اصلی، تابلو برق و اجزای سیستم برق رسانی عرضی می‌باشد. در بخش کلگی، چرخ‌ها، ضربه‌گیر و محرک‌های طولی قرار می‌گیرند.

عوامل کلیدی جهت انتخاب صحیح جرثقیل سقفی آویز

۱- مسافت طول و عرض محدوده عملکرد: برای انتخاب صحیح جرثقیل سقفی آویز، باید مسافت طول و عرض محدوده عملکرد مورد نیاز را بررسی کرده و جرثقیلی را انتخاب کنید که قادر به پوشش این محدوده باشد.

۲- تعداد جابجایی کالا در شاخص زمان: بسته به نیاز شما به تعداد جابجایی کالا در طول یک دوره زمانی مشخص، باید جرثقیلی را انتخاب کنید که توانایی جابجایی مورد نظر را داشته باشد.

۳- تعداد جابجایی کالا در شاخص ظرفیت بار: همچنین، تعداد جابجایی کالا در طول یک دوره زمانی بسته به ظرفیت بار جرثقیل نیز باید مد نظر قرار گیرد. لازم است جرثقیلی را انتخاب کنید که ظرفیت بار کافی برای جابجایی کالاها را داشته باشد.

۴- شرایط محیطی: در نظر داشته باشید که شرایط محیطی محل کارکرد جرثقیل نیز تأثیرگذار است. شرایط رطوبت و دما باید مدنظر قرار گیرد تا جرثقیلی با ویژگی‌های مناسب انتخاب شود که بتواند در این شرایط به صورت بهینه عمل کند.

۵- سرعت‌های مورد نیاز: نهایتاً، سرعت‌های مورد نیاز جهت هر یک از ۶ جهت عملکردی جرثقیل نیز باید مد نظر قرار گیرد. این سرعت‌ها باید با برنامه زمان‌بندی مورد نظر شما سازگار باشند تا بتوانید از جرثقیل سقفی آویز بهره‌برداری بهینه داشته باشید.

با توجه به این عوامل، می‌توانید جرثقیل سقفی آویز مناسبی را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

قیمت جرثقیل سقفی آویز

برای اطلاع از قیمت جرثقیل سقفی آویز و مشاوره باکارشناسان فروش کاوه کرین در تماس باشید. 

شماره تماس : ۰۹۱۲۱۸۱۱۲۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *